Merhaba,

bioveliss-tabs.com
Check it!
http://bioveliss-tabs.com/

Ben emekli bir mimarım, Çin'de doğdum, 13 yaşımda iken Türkiye'ye geldik, 1957 yılından beri İzmir'de yaşıyorum. Çin'de yaşadığımız kent bir yarımadaydı ve her iki yanı denizdi, ayrıca etrafta ve kentin içinde pek çok göl ve baraj vardı, anlayacağınız hep SU ile çevriliydik. Kimya mühendisi olan babam büyük bir tersanede çalışıyordu, yüzmeyi kaç yaşında öğrendiğimi hatırlamıyorum bile.

Balıkçılığa gelince, tuttuğum bir sazanın ( ismi üstünde) beni baraja çekerken birisinin beni kurtardığını iyi hatırlıyorum çünkü sazan kaçmıştı.

Fazla uzatmayalım, iş balıkçılığa döndümü bitmez.

Emekli olduktan sonra bir süre profesyonel (ce) balıkçılık yaptım.Hayatımda yaptığım en yorucu işti. ( kimse balık fiyatlarından şikayet etmesin gerçekten zordur. )

Yaşım ilerledikçe yapamaz oldum, zaten bir nevi hobiydi, teknelerimi sattım ama şimdi ne olacak dedim ve amatörce gemi modelciliğine başladım. Bu konuda avantajlıydım çünkü mesleğimden dolayı zaten sayısız bina arazi, fabrika, iç mekan vs maketi yapmıştım. Amatörce antik gemi modelleri ile başladım, daha sonra daha ciddi profesyonel modeller zaten beni buldu. Çalıştıkça insan kendini geliştiriyor ben de işimi gerçekten yine amatör düşünce ile yapıyor ve bunun da yararını görüyorum. Modellerimi mümkün mertebe yapılmamış ya da az yapılmış türden seçmeye çalışıyorum, tabi bunun da oldukça zahmetli bir altyapı ve çalışma süreci oluyor. Modellerimde hazır malzeme pek kullanmıyorum. Sitem uzun zamandır yenilenmedi, daha gelişmiş olmasını diliyorum çünkü bu arada, ben de kendimi modelcilik konusunda daha gelişmiş hissediyorum, tabi ki takdir sitemi ziyaret etme nezaketi gösteren sizlerindir.

 
 

Kısaca çalışma ortamımdan bahsedeyim. İzmir ve Çeşme'de birer küçük atölyem var, genellikle İzmir'de iki, yazın Çeşme'de bir model yapabiliyorum. Şu anda 3 sipariş var ki sanırım aynı tempoda gidecekler, ikisi İzmir'de biri Çeşme'de yapılacak tabi herşey sağlıklı ve yolunda giderse.

 

Uğradığınız için teşekkür ederim,

Bedri SELAY

Y.Müh.Mimar ( modelci,balıkçı vs... )